Fakty SEO - część 3

Fakt #9 - 75% to działania off-page, 25% on-page

Teraz chcemy, abyście zrozumieli, że nie oznacza to, że wasze działania SEO są oparte na 25% on-page i 75% off-page. Jednak prawdą jest, że większość firm pozycjonujących koncentruje się na SEO poza stroną. Podsumowując, jest bardziej dynamiczny i złożony niż on-page SEO.


Fakt #10 - Wyszukiwanie i email są dwa najbardziej popularne działania

Wszyscy wiemy o wyszukiwaniu, ale większość z nas ignoruje fakt, że e-mail jest również jego częścią. E-mail jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do osiągnięcia celów. W porównaniu do mediów społecznościowych, PCC i wielu innych, e-mail nadal jest najbardziej skuteczną metodą. Dlatego zawsze zalecamy wdrażanie strategii rynku e-mail z gwarancją wyników.


Fakt #11 - Prędkość strony ma znaczenie

Większość uważa, że czas ładowania jest zbyt uciążliwy dla użytkowników, ale jego konsekwencje idą dalej. Szybkość strony od dawna jest czynnikiem rankingowym wyszukiwania, a Google nawet powiedział, że wkrótce może wykorzystać prędkość stron mobilnych jako czynnik w rankingach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. (Oczywiście, twoi odbiorcy docenią również szybsze ładowanie stron).

Wiele osób korzysta z narzędzia Google PageSpeed Insights, aby uzyskać analizę szybkości witryny i zaleceń dotyczących ulepszeń. Dla tych, którzy chcą poprawić wydajność strony mobilnej, Google ma nowe narzędzie do zwiększania szybkości strony, które koncentruje się na urządzeniach mobilnych. To narzędzie sprawdzi czas wczytywania strony, przetestuje witrynę mobilną na łączu 3G, oceni mobilność i wiele więcej.


Fakt #12 - Przekonujące opisy meta poniżej 155 znaków zwiększają współczynniki klikalności

Opis meta to krótki podgląd, który pojawia się pod linkiem w wyszukiwarkach. Nie wpływa on bezpośrednio na pozycjonowanie stron internetowych, jednak daje to czytelnikom wyobrażenie o tym, co się stanie, jeśli klikną. Dlatego kuszący opis meta zwiększy liczbę kliknięć, nawet jeśli nie wpłynie to na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Uczyń unikalne opisy meta na każdej stronie. To przyciągnie kliknięcia w zależności od zainteresowań każdego użytkownika. W rzeczywistości Matt Cutts z Google niedawno zauważył, że lepiej jest nie mieć opisów meta niż mieć zduplikowane metaopisy.


“Wszystko zmienia się tak szybko.” - Pozycjonerzy

Nawiąż kontakt

Szybki kontakt

Możesz nam przesłać nowe fakty i mity do umieszczenia na stronie!


Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!